Dalgalı saç modelleri ve kolay uygulama

Dalgalı saç modelleri. Kadınların her zaman fiziksel anlamda en dikkat ettiği şeylerden biri de saçlardır. Oyle ki kadınlar saçlarını güzellik simgesi olarak görür ve onlar için her türlü bakımı yaparlar. Her insanın saç şekli farklıdır. Düz saçlar, dalgalı saçlar, kıvırcık saçlar gibi çeşit çeşit şekillerde saç çeşitleri bulunur. Tabii ki doğuştan gelen özellikte olan saç şekillerini değiştirmek de çok kolay. Saçları düz olan bir bayan çoğu yöntemle dalgalı veya kıvırcık hale getirebilir. Kıvırcık veya dalgalı saçları olan bir bayan ise yine çoğu yöntemi uygulayarak saçlarını daha düz hale getirebilir. Yazıda dalgalı saç modelimizden bahsedeceğiz.

Normalde saçları dalgalı olan bayanların işi daha kolaydır başa çıkılabilir ve istediği modele sokulabilir bir saça sahiptirler. Peki buna sahip olmayan bayanlar için önerilerimiz nelerdir? Dalgalı saça sahip olmanın yolları:

-DOĞAL DALGALI SAÇ YAPIMI: İlk olarak doğal yol ile başlayabiliriz. Duştan çıktıktan sonra saçınızdaki fazla suyu havluyla alın. Saçınız hafif nemliyken yapılan örgüler daha uzun süre dayanır. Örmeden önce bir saç kremi yardımıyla taranır ve örgü sırası başlar. İri dalgalar için kalın örgü, daha sık dalgalar için küçük örgüler kullanılır.4-5 büyük örgü saçınıza büyük dalgalar verir. Diğer yöntem ise kalın dalgalı saç içindir. Saçınızı banyodan sonra nemliyken topuz haline getirin ve yatın sabah uyandığınızda gayet düzgün ve kalın dalgalarla uyanacaksınız.

-Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi dalgalı bir saça sahip olmak isterseniz bu yöntem biraz daha farklı. Herkesin bildiği bir aletle bu işlem gerçekleştirilebilir. Nasıl mı? Öncelikle istediğiniz dalga boyutuna göre maşa kalınlığı seçmelisiniz. Saçlar eşit bir şekilde ayrılıp, maşanın ısısı saçın türüne göre ayarlanıp saçlara dalga verilmeye başlanır. İsteğe göre parlatıcı ürünler de saça uygulanabilir.

Dalgalı saç modelleri için şık görünmenin anahtarlarından biridir diyebİliriz. Görüldüğü gibi doğal ve düzgün bir şekilde dalgalı saça sahip olmak çok basit. Şık ve doğal bir görünüm istiyorsanız bu yolları deneyin. Pişman olmayacaksınız!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.