Gelin Saçı Modelleri ve Aksesuarlı Modeller

Gelin olduğunuz o özel günde saçınız nasıl olacak? Size hangi saç modeli daha çok yakışır? Gelinliğinizle uyumlu saç modelleri hangileri? Bütün gelinlerin sorduğu bu soruları yanıtlamanıza yardımcı olabilmek ve karar vermenizi kolaylaştırabilmek için işte size gelin saç modelleri:
Gelin topuzu, gelinlerin en çok tercih ettiği saç modellerindendir. Her düğün ortamına uygun bir topuz modeli mutlaka vardır, ancak saçınıza topuz modeli yaptıracaksanız yüz şeklinize, gelinliğinize ve evleneceğiniz mekâna uygun bir model seçmeye dikkat etmelisiniz.

Örneğin kır düğünü yapacaksanız dağınık ya da örgülü bir topuz modeli seçmelisiniz. Otelde bir düğün kokteyli düzenliyorsanız tepeden ya da ensede topuz modeli size daha ciddi bir gelin imajı sunacaktır. Yüzünüzün şekli de topuz seçiminizde önemlidir. Zayıf bir yüzünüz varsa onu ön plana çıkartacak topuz modellerini seçmenizde fayda var.

Dağınık ve hareketli topuz modelleri ise özellikle straplez, omuz ya da sırtı açık gelinlik modellerinde ve kır düğünleriyle düğün salonlarında yapılacak düğünler için önerilmektedir. Taşlı saç bantları ve taçlarla birlikte kullanılacak bu saç modellerinde duvak genellikle saçın altına tutturulmakta ya da hiç kullanılmamakta, gelinlik çok az aksesuar kullanılarak tamamlanmaktadır.

Diğer bir gelin saç modeli de atkuyruğu modelidir ve giydiğiniz gelinliğe göre size pek çok alternatif sunmaktadır. Sırtı açık, derin V yaka dekolteli duvaksız gelinlikler için dalgalı atkuyruğu modeli, kısa boylu gelinler için duvaksız ve bombeli bir atkuyruğu modeli, sırt dekolteli gelinlikle birlikte kullanabilmeniz için duvaksız bir model olan kabarık atkuyruğu modeli, yine sırt dekolteli gelinlikle birlikte kullanabileceğiniz duvaksız, uzun atkuyruğu modeliyle hafif atkuyruğu modellerini deneyebilirsiniz.

Firketeli, yandan örgülü gelin saç modelleri, kısa modeller, bantlı ve örgülü modelleri de yine kullanılabilir stillerden bazıları. Uzun saçlı gelinler için sırtı açık ya da straplez gelinlikle birlikte kullanmak için romantik gelin saç modelleri ve dalgalı gelin saç modelleri, bukleli gelin saç modelleri, yarım toplanmış ya da yandan toplanmış gelin saç modelleri, örgülü saç modelleri de gelin saç modeli alternatiflerinden sadece bazıları. Özenle seçilmiş modellerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

EN YENİ VE EN ÖZEL GELİNLİK SAÇ MODELLERİ

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.