Günlük saç modelleri ve saç örgüleri

Günlük olarak kullanılabilecek pek çok farklı saç modeli vardır. Rahatlıkla hazırlanacak olan günlük saç modelleri oldukça kullanışlıdır. Taç kullanarak şık bir saç modeli yapmak isteyenler bunun için tacı önde saçlarından birazını bırakacak şekilde takarak arka kısımda ense de ufak bir topuz yaparak günlük olarak bu saç modeli rahatlıkla kullanabilirler. Aynı şekilde ensede örgü yaparak da saçları günlük olarak kullanışlı bir hale getirmek mümkündür. Balıksırtı örgüye saçın tepe kısmı yerine sadece enseden başlayarak bu şekilde şık bir örgü ile günlük saç modelleri hazırlanır.

Ayrıca saçını açık bırakmak isteyenler bunun için saçlarının üst kısmında bir kısım saçı hafif kabartarak tel toka ile tutturabilir ve bu şekilde saçlarını kullanabilirler. Bu modele ek olarak küçük bir topuz yapılarak da saçlar kullanılabilir. Bunun dışında yanlardan alınan iki tutam saç arka kısımda lastik toka ile bağlanarak bu şekilde şık günlük saç modelleri oluşturulur. Bandana kullanmak isteyenler için de pek şok farklı saç modeli bulunur. Ön kısımda bulunan bütün saçlar arkaya atılarak bandana takılır. Bu işlemin ardından saçlar ensede topuz yapılarak bu şekilde günlük istenilen her yere bu model ile gidilebilir.

Günlük saç modelleri aynı zamanda bayanların daha rahat etmesini sağlar. Fazla ağır olmayan bu saç modelleri ile gün içinde saçlarınız sizi rahatsız etmeyecektir. Örgü kullanmayı sevenler saçlarının ön kısmını sağ veya sola doğru örerek bu şekilde tel toka yardımı ile arka kısma takabilirler. Topuz yapmak isteyenler gün içinde rahatsız etmeyecek topuz modellerini rahatça kullanabilirler. Bunun için arka kısımda veya ensede yapılabilecek pek çok farklı topuz modeli mevcuttur. Saçların orta veya uzun olması sayesinde bu modeller rahatlıkla uygulanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.