Hızlı saç uzatma yöntemleri – yolları

Kısa saçlı olanlar saçlarının daha hızlı uzamasını isterler. Saçların daha hızlı uzaması için yapılabilecek farklı uygulamalar mevcuttur. Hızlı saç uzatma için farklı bitkisel ürünler kullanılabilir. Ayrıca saçların devamlı örülmesi de saçların uzamasına yardımcı olacaktır. Saçlarınızın hızlı uzaması için öncelikle saçlarınızdaki kırıkları aldırmanız gerekir. Saçlarda bulunan kırıklar saç uçlarının hava almasını engellediğinden bu nedenle saçlarınız istediğiniz gibi hızlı uzayamaz. İlk olarak saçlarınızdaki kırıkları aldırarak işleme başlayabilirsiniz. Düzenli olarak kırık saçlarınızı aldırmanız gerekir. Saçınızı yıkarken saç derinize masaj yapmanızda saç köklerinin hareketlenmesine ve saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Hızlı saç uzatma için saçlarınızı devamlı olarak temiz tutmanız gerekir. Temiz saç derisi hava alacağı için saçlarınız bu sayede daha da hızlı uzayacaktır. Saç diplerine yerleşen kepek, yağ veya kir gibi oluşumlar saç köklerinin hava almasını engelleyeceğinden saçların uzaması da yavaşlayacaktır. Bu nedenle saçların temiz tutulması gerekir. Saçlarınızı devamlı yıkamanız saçların kurumasına neden olacağından bu durumda saçlarınızın uzaması da yavaşlayacaktır. Bu durumda yapılması gereken her yıkamada şampuan kullanmak yerine sadece su ile durulamaktır. Bu şekilde saçlarınızın kurumasını engelleyerek daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Hızlı saç uzatma için farklı yöntemler kullanılarak yavaş uzayan saçlar daha hızlı bir şekilde uzatılabilir. Saçlarınızı bakım yağları ile güçlendirerek daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için pek çok farklı saç bakım yağlarını deneyebilirsiniz. Hızlı saç uzatma için düzenli ve dengeli beslenilmesi gerekir. Bu şekilde gerekli olan vitaminler alınarak saç köklerinin daha güçlü olması ve saçların daha hızlı bir şekilde uzatılması sağlanır. Saçlarınızı yıpratacak uygulamalarda uzamasını yavaşlatacağından bu nedenle ısı veya boyama gibi uygulamalar ile saçınıza zarar vermeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.