Kıvırcık saç modelleri bayan, kıvırcık saç fotoları

Kıvırcık saçlar bayanları en çok zorlayan saç tiplerindendir. Kıvırcık saçlara şekil vermek çoğu zaman zor olsa da bazı durumlarda oldukça kolay olabilir. Aslında kıvırcık ve şekilli saçlar günlük yaşantıda oldukça kullanışlı olabilirler. Kıvırcık saç modelleri arasından en sık kullanılanı elbette ki saçların jöle ile şekillendirilmesidir. Bu şekilde oldukça kolay ve kullanışlı bir model elde edilebilir. Kıvırcık saçlar kendiliğinden bir şekle sahip oldukları için özellikler şekil verici sprey veya köpükler ile modeller oluşturularak bu şekilde kullanılabilirler. Saçların kendi kıvrımları yeterli gösterişli modeli sağlayacağından sadece bu işlem ile günlük yaşantıda saçlar bu şekilde kullanılabilir.

Kıvırcık saç modelleri için kullanılacak farklı seçimlerde bulunur. Kıvırcık saçlar gösterişli olduklarından kıvrımlarını ortaya çıkaracak şekilde işlem yapıldıktan sonra saça model verilebilir. Bunun için kabarık saçların bir kısmı sağ veya sol taraftan alınarak arkada diğer tarafa tel toka yardımı ile tutturulur. Bu şekilde sadece bir tarafta saçların görünmesi sağlanarak model oluşturulabilir. Aynı şekilde kıvırcık saç modelleri için topuzlarda yapılabilir. Özellikle dağınız topuzlar kıvırcık saçlı bayanların rahatlıkla tercih edebileceği modeller arasındadır. Bu şekilde istenilen her yere giderken saçlar dağınık topuz şeklinde toplanabilir.

Kıvırcık saç modelleri için fazlaca işlem yapılmasına gerek olmayacağından bunun için sadece şekillendirici ürünlerin tercih edilmesi yeterli olabilir. Bu ürünler ile saçlar kendi şeklinde daha düzenli bir şekilde hazırlanarak istenilen her alanda bu saçlar ile rahatlıkla dışarı çıkılabilir. Ayrıca kıvırcık saç modelleri saçın uzunluğuna göre de belirlenebilir. Uzun saçların aksine kısa saçlar şekil verilerek kolayca kullanılır. Kıvırcık ve kabarık saçlar için örgü modelleri de tercih edilerek bu şekilde saçın daha toplu ve güzel görünmesi sağlanır.

Birbirinden güzel kıvırcık saç stilleri. Kıvrık saçlı ünlüler ve tercih ettikleri renkler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.