Kolay saç modelleri, pratik saç toplama

Kolay saç toplama ve pratik saç modelleri. Evde yapılan topuzu en usta kuaförün bile yapamadığını bayanlar bilse de asla dile getirmediler bu güne kadar. Ta ki sosyal medya da bu söz dolaşana kadar. Ne kadar mükemmel görünen örgüleri ve davetlerde gördüğümüz topuz modellerini beğenseler de aslında her bayan saçını en güzel kendi yapar. Kuaföre gidip istemediğinizi sonucu almaktansa biraz pratikle kendi saçınızda harikalar yaratabilirsiniz. Hem paranız cebinizde kalır hem de zamanınız.

Kolay saç modelleri o kadar çok ki boş zamanlarınızda sürekli yaparak pratiklik kazanabilir ve sizlerde kusursuz görünebilirsiniz. İlk modelimizle başlayacak olursak öncelikle saçınızı yarımdan biraz fazla toplayın. Kulak arkasının yarısını da alacak kadar toplayarak arkada atkuyruğu yapın. Kalan saçınız da az olacaktır onu da ilk yaptığınızı kuyruğun hizasında toplayın. Sonrasında ise bir tarak yardımı ile ilk kuyruğunuza krep atın. Hem doğal hem de uzun duracak olan saçlarınız krep sayesinde de dolgun duracaktır.

Pratik ve doğal olan bir diğer model ise saçlarınızı başınızın tepesinde atkuyruğu yapın ve sonrasında ince şerit olan bantlardan takın. Ön kısmınıza biraz bombe vermek ise tamamen sizin tercihinize kalmış. Ama bombeyi büyük tutar iseniz o zaman hoş durmayabilir. Sonrasında ise atkuyruğu yaptığınız saçınızı tokanın etrafına dolayarak topuk haline getirin. Önemli olan kusursuz olması değil güzel durmasıdır ve çok sıkmayınız topunuzu zira sonrasında baş ağrısı çekebilirsiniz. Krep tarağının arkasındaki demir ile saçlarınızın biraz dağılmasını sağlayın. Eğer krep tarağınız yoksa bunu ellerinizle ya da bir kalemle bile yapabilirsiniz.

Kolay saç modelleri ile aslında krepin çok kullanıldığı bir gerçektir. Saçınıza attığınız krep sonrasında ensenizde atkuyruğu yapın ve kuyruktan ince bir tutam ile tokanın etrafını sarın ve tutamı da görünmeyecek şekilde küçük bir tel tokayla sabitleyin. Dilerseniz ince şerit bir bantla spor bir görünüm kazanabilirsiniz dilerseniz de krep atmadan daha ciddi bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kolay saç modelleri saçınızın uzunluğuna bağlı olarak seçenekler oldukça fazladır. En güzeli ise kendinize yakışanı bulmak ve doğal olmaktır. Aynı karşısında yapacağınız pratikler ile de eliniz daha hızlı alışacak ve zamandan da kazanmaya başlayacaksınız.

Kolay saç toplama ve çocuklar için pratik okul saçı modellerine en güzel örnekler..

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.