Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır

Küt saç modelleri ve en güzel örnekler. Kendini değiştirmek isteyen kadınların, bu yolda attıkları ilk adım saçlarını kestirmek oluyor ve kendilerini kuaförde buluyorlar. Yeni bir hayat, yeni bir başlangıç kararına giden ilk adımın saç kesimi olmasının nedeni ise saça yapılacak muamelenin kadını baştan aşağı farklı göstermesi; onu adeta yeni birine çevirmesidir. Özellikle uzun süre saçlarına dokunmayanlar için cesaret gerektiren bu kesim işlemine dair ön yargıları, birbirinden güzel küt saç modelleri son zamanlarda fazlasıyla kırmış durumda.

Kesildiği andan itibaren size bambaşka bir hava katacak olan bu saç modelinin sağladığı bir diğer avantaj ise kullanımının oldukça kolay ve pratik olması. Yani saatlerinizi ayna karşısında geçirmeden basit dokunuşlarla başarılı sonuçlar elde edecek, devamlı bakımlı ve havalı görünebileceksiniz. Hemen her yüz tipine gidebilecek olan birbirinden çeşitli küt saç modelleri arasında size en yakışanı, kişiliğinizi en iyi yansıtanı bulmak hiç de zor olmayacak.

Sivri yüz şekline de yuvarlak yüz şekline de rahatlıkla gidebilecek olan bu model, risk olmaksızın düşünmeden tercih edilebilecek bir kesim şekli. Yumuşak bir kesim olan bu model sizi hem masum hem de çekici gösterecek. Son zamanlarda kullanımı artan bir saç modeli olan asimetrik kesim, küt saç tercih edenlerin sanılanın aksine rahatlıkla seçebileceği bir model haline geldi. Kullananlara çılgın, çekici ve kuşkusuz modern bir hava katan bu modelde saçınızın en dağınık haliyle bile bakımlı gözükeceksiniz.

Daha çok sivri yüz şekline sahip olanların tercih ettikleri, sert bir görüntü katan uzunlu kısalı küt saç ise kullanıcına asi ve sıra dışı bir hava katıyor. Eğer çılgınlık sizin de bir parçanız ise bunu dışa yansıtmanın en kısa ve güzel yolu bu çeşit bir küt modelini tercih etmeniz olacaktır. Hem sıra dışı hem tatlı hem de çekicilik katabilecek kadar çeşitli olan küt modellerin size sunduğu bir diğer alternatif ise romantik bir hava katan küt kesim modeli… Asil ve zarif bir hava istiyorsanız buna kolaylıkla uyarlanabilecek bu küt modelini tercih etmelisiniz.

Hem garanti hem modern bir küt kesim modeli olan bu saç, hem özel günleriniz için şık kıyafetler üzerinde hem de günlük hayatta kullandığınız giysilerle harika bir uyum yakalayacak. Düz kesim kütlerle kullanacağınız perçemler ise ilk görüşte bir tarzınızın olduğunu size bakanlara hissettirecek. Her şekle her havaya uyarlanabilen model olan küt saç modelleri belki de vazgeçilmeniz olacak. Zira kısa yoldan modern ve bakımlı görünmek hepimizin tercih edeceği bir yol. Birbirinden çeşitli bu kesim modelinden kendinize uygun olanı seçip yeni halinizin tadını çıkarın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.