Ombre saç modelleri ve ombre yapımı

Ombre nedir ? Nasıl yapılır ? Ombre kelimesini son zamanlarda hayatımızda çok fazla duyar olduk. Nedir bu ombre derseniz, kısaca saç uçlarının boyanmasıdır. Saç uçlarının açık veya koyu renk boyanmasıyla, renk geçişleri yapılması işlemidir ombre. Hem doğal hem de şık görünümüyle, birçok ünlüde görmeye başladığımız ve moda olan bu uygulama, farklı saç modelleriyle karşımızda.

Ombre genellikle koyu renkten açık renge geçiş olarak uygulansa da, tam tersi uygulamaları da görebiliyoruz. Ombre yapılırken saç tonlarına yakın tonları tercih etmek daha doğal bir görünüm elde etmek isteyenler için önemli. Ombre ilk uygulamaya başlanıldığında çok sert geçişlerle boyama yapılıyordu. Çok koyu bir saçın, uçlarına sarı veya sarı saçın uçlarına koyu uygulama yapılıyordu. Ancak şu an tercih edilen ombre modelleri daha doğallıktan yana ve doğal saç rengimize daha uygun tonlarda yapılıyor. Sizde ombre yaptırmaya karar verdiyseniz, tavsiyemiz bu iş için tecrübeli bir kuaför seçmeniz.

Ombre saç stilleri

Uzman olmayan ellerde yapılan ombreler, dip boyası gelen saçlar gibi durabiliyor. Oldukça ince bir işçilik isteyen ombrelerin saçın boyuna göre uygulanması da oldukça önemli. Saçlarınız uzunsa, saç boyunuzun yarısından fazlasına, kısaysa sadece uçlara yapılmalıdır. Ombre modelini klasik uygulamalarından farklı olarak değişik renk seçenekleriyle de kullanabilirsiniz. Maviden siyaha veya koyudan griye yapılan ombre modelleriyle orijinal bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda tek bir rengin açık ve koyu tonlarıyla da uygulanabilen ombre hem saçlarınızın gür hem de parlak görünmesine imkân sunacaktır. Eğer sizde saçlarınız dökülecek veya zarar görecek diye saçlarınızın rengini değiştirmekten çekinenlerdenseniz, ombre uygulaması tam size göre diyebiliriz.

Son iki yıldır çoğu kişinin tercihi olan ombre, bu senede popülerliğini sürdüreceğe benziyor. Hatta bazı boya markaları bunu fırsata dönüştürerek, evde ombre yapımı için boya setleri bile geliştirdi. Doğru kullanılırsa evde kendinizde başarılı bir ombre yapabilirsiniz. Hollywood’da başlayan ombre çılgınlığı, özellikle genç kızlar arasında fazlaca tutuldu. Ombre doğal yapıldığı sürece herkese yakışıyor. Bu yüzden, teninizde ve göz renginize uyumlu renkleri tercih etmeniz ombrenizin daha doğal görünmesine neden olacaktır. Doğal saç renginizin birkaç açık tonunu seçmeniz, ombrenizin daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.