Ombre yapımı ve ombre saç fiyatları

Ombre yapımı ve fiyatları hakkında önemli ip uçları. En yeni ombre renkleri ve bu saç stili hakkında aradığınız pek çok şey burada. İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir Ombre fiyatları :  Gerek nüfus yoğunluğu gerek kuaföre daha sık giden insanların yoğun olduğu illere – semtlere bakıldığında Ombre fiyatları farklılık gösterebiliyor. Ombre fiyatları şehir ve semtlere göre 150 ile 400 TL arasında farklılık göstermektedir. Bizim tavsiyemiz kendinizi ve saçlarınızı, işini gerçekten iyi yapan kuaförlere emanet etmeniz. Ya da L’Oreal Paris Saç Boyası (20 – 25 TL) ve Loreal Paris Ombre N3 Saç Boyası (30-35 TL) gibi ombre boyalarını tercih edebilir, evinizde istediğiniz ombre renklerini deneyebilirsiniz.

Değişim önce saçlardan başlarmış. Bay ya da bayan fark etmeksizin değişmek isteyen kişi öncelikle saçlarından başlar. Kim bilir belki de psikolojiktir. Bu durumu en çok uygulayan ve saç modelini değiştiren taraf ise genellikle bayanlardır. Ya rengini değiştirirler ya da saç boylarını. Yeni bir tarz yeni bir hayat anlayışına uygun ilerlemek isterler.

Son zamanlarda ise en çok bayanların tercihi ombre oldu. Son iki senedir revaçta olan bu modeli ya da rengi nedir birlikte irdeleyelim öncelikle. Bilindiği üzere saç boyalarına ne kadar organik denilse bile kimyasal bir üründür ve bu da saç köklerine zarar verir. Saçları yıprattığı kadar dökülmesine de neden olmaktadır. Ombre yapımı ise saça tamamen uygulanmayan bir işlemdir. Saçınızın doğal rengine çok müdahale etmeden saç diplerinizin doğal renginizde kalmasına özen gösterilir.

Saç boylarından itibaren saçlarınızın uçlarına doğru rengin açılmasıdır. Bu tamamen kontrast olmalıdır zira gelişi güzel açılan saç çok itici gözükmektedir. Yavaşça verilen renk geçişleri saçınızın uzunluğuna bağlı olarak ayarlanır ve uçlarınızın sarıya yakın olmasına kadar devam edilebilir. Genellikle karamel tonları ya da bal renkleri tercih edilirken bazı kişiler platin sarısına kadar açtırabiliyor. Tabii saçınız koyuyken platin sarısının görünüşü oldukça mükemmel olabilmesi adına renk geçişini gerçekten yapabilecek uzmana gitmenizde fayda vardır. Zira saçlarınızı mahvedebilir ya da direk koyu kestane rengi olan saçınızın ucunu platin sarısı yapabilir.

Ombre yapımı sadece kahverengi tonlarında olmamak ile birlikte kızıl tonları da tercih edenler mevcut. Doğal saçlarınız çok koyu ise kızıl gerçekten mükemmel duracaktır. Dilerseniz koyu kızıldan itibaren uçlarına doğru alev kızılına açılabilir ve bu renk tonları mükemmel duracaktır.

Saçlarınızın uzun ve özellikle doğal renginiz koyuysa bir profesyonelle görüşmenizde fayda var. Fakat bazı bayanlarda kuaför fobisi de mevcut. İlla ki gitmek zorunda değilsiniz. Saçlarınız doğal renginde iken adım adım açıcı ürünlerle açabilirsiniz. Ombre yapımı için çıkartılan özel boyalar da var bunları da evinizde son derece rahat kullanabilirsiniz. Uçlara uygulanan ombre işlemleri saçı en az yıpratan yöntem olmak ile beraber tercih sıralamasında zirvedeki yerini hala korumakta.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.