Saç dökülmesine ne iyi gelir ?

Saç dökülmesi bayan veya baylarda sıklıkla yaşanan bir durumdur. Erkeklerde daha sık görülse de kadınlarında zaman zaman karşılaştıkları bir durumdur. Özellikle bazı dönemlerde de bu oran daha da artmaktadır. Hamilelik döneminde kadınlardaki saç dökülme oranı iki katına çıkmaktadır. Bu da oldukça sorunlu bir durum haline gelebilecek durumlara neden olabilir. Saç dökülmesine ne iyi gelir ? Diye soranlar bunun için pek çok farklı cevap alabilirler. Öncelikle saçın dökülmesine neden olan durumunda anlaşılması gerekir. Sağlıksız beslenme, yanlış şampuan kullanımı gibi durumlar buna neden olabilir. Bu nedenle bu konuda dikkat edilmesi gerekir.

Saç dökülmesine ne iyi gelir ? Bilmeyenler bunun için demir eksikliği olması durumunda saç dökülmeleri yaşayabileceklerini göz önünde bulundurarak buna göre doğru ve yeterli şekilde beslenmeleri gerekir. Demir eksikliğinde saç dökülmesi yaşayanlar bunun için kereviz ve ıspanak kürü uygulayarak bu şekilde yaşadıkları sorunu en aza indirebilirler. Saç dökülmesine ne iyi gelir? Bilmeyenler bunun için farklı kürler uygulayarak saçlarını canlandırarak dökülmelerine engel olabilirler. Saç dökülmelerine karşı lavanta kürü de sıklıkla kullanılan bir tercihtir. Bu şekilde de yaşanan saç dökülmelerine önlem alınabilir.

Özellikle sıklıkla şampuan değişimleri de saçların dökülmesine ve kepeklenmesine neden olacağında bu şekilde hareket edilmemesi ve tek bir şampuan seçiminde karar kılınması ve bu şekilde saçların doğru şampuan seçimi ile temizlenmesi saç dökülmelerini azaltır. Saç dökülmesine ne iyi gelir ? Sorusunun pek çok farklı cevabı olabilir. Ama kişilerin durumlarına bakılarak buna yanıt verilmesi daha iyi sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır. Bunun için kişi de eksikliği bulunan vitaminlerin tespit edilmesi ve bu şekilde bir öneri sunularak uygulanması daha iyi sonuçlar ortaya koyacaktır.

4 thoughts on “Saç dökülmesine ne iyi gelir ?

  1. Saç sağlığı için Beyaz et mi kırmızı et mi ben de sakatat denemiştim o da bayağı faydalı oldu tavsiye ederim

  2. Saçım düğmük oldu açılmıyor ne yapmam gerek kestirmek istemiyorum

  3. Sakın öyle bir hataya düşmeyin ece hanım benim saçlarım düz ve k ıvırcık olmasını isterdim

  4. aslında saçım kirpi gibi dik dik ćıkiyor ince telli ve kuru uzatmak istiyorum ama uzunyuncada kabariyor saçim kuru ve ince olmassa uzatacam ama kuru ve ince çözüm önerin varmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.