Saç kesim modelleri, yüz şekline göre

Bayanlar hatta son yıllarda erkeklerin de göz bebeği olan fiziksel unsur SAÇLAR! Dışarı çıkarken yüzünüze makyaj yapmasanız bile dağınık saçla kimse dışarı çıkmak istemez. Temizliğin, güzelliğin göstergesi halindedir artık. Ama her yüze göre farklı tip saç kesimleri yakışır. Kısa saç, orta saç, uzun saç, kahkül, perçem ve daha birçok model. Hepsi yüz şekline göre hitap etmeli ve yüzünüzü olduğundan daha güzel göstermelidir. Bu unsurlara dikkat edilerek yapılan kesimlerle aynaya baktığınız her an kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

Yüz tipine uygun saç kesim modellerine göz atalım:

yüz-sekillerine-gore-sac-modelleri
DÜZ SAÇ YUVARLAK YÜZ: Yuvarlak yüze sahip olan insanların yüzlerini daha uzun göstermesi için öncelikle biraz düz saça sahip olmaları gerekir. Kesime gelince on kısmı hafif katlı ve uzun modeller bu isteğinizi karşılar. Ayrıca kalın şekilde kestirdiğiniz düz kahküller elmacık kemiklerinizi öne çıkarır.

KARE YÜZ: Bu hatlardaki yüze sahip olan bayanlarımızın sorunu geniş alınlarıdır. Bunu ortadan kaldırmak için yandan ayrılan perçemler kullanılabilir. Üstelik önlerdeki katlı kesilen saçlar da çene hatlarını yumuşatmaya yarar.

UZUN VE UÇTAN KATLI KESİM: Son dönemde herkesin uyguladığı bu model çoğu yüz tipine ve saç şekline yakışıyor. Saçlarınız omzunuzdan da aşağıda olup uçlarına katlar verdiyseniz uzun bir saça sahipsinizdir. Bakımlı ve derli toplu duran bu saç modelini deneyin.

KULAK ÜSTÜ KISALIĞINDA SAÇ:Bu saç tipi yüzü kalp şeklinde olan bayanlarımızın tercihidir.Elmacık kemikleri ve gözleri on plana çıkarmak için PİXİE dediğimiz bu modeli uygulayabilirsiniz.Resimde de görüldüğü gibi düz saçlı insanlara daha çok yakışan ve kullanımı kolay olan bir modeldir.

OMUZ ÜSTÜ SAÇ KESİMİ: Oval yüzlü bayanların tercih ettiği bu model yüzü daha dolgun göstermeye yarar. Göz hizasından başlayan kesimler aşağı doğru ilerler ve omuz hizasında biter. Bir öneride bulunursak bu yüz tipine sahip insanlar dümdüz kesilen saçlardan uzak durmalıdır.

ARA BOYDA KISA SAÇ: Eğer saçınız Afro dediğimiz ince ve sık kıvırcık saç modelleri arasındaysa ve yuvarlak yüze sahipseniz bu model tam sizlik. Saçınızın boyunu çene veya omuz hizasında kestirin ve katlar atın. Bu sayede saçınızdaki yoğunluk gizlenir ve yüzünüz olduğundan daha ufak görünür.

Bunun gibi daha birçok kesim şeklinden bahsedilebilir. Biz kabataslak ve özellikle yüz tipine uygun modelleri seçtik. Siz de yüz tipinizi belirleyin ve bu saç kesim modellerinden birini seçerek saçlarınıza renk katın!

 

One thought on “Saç kesim modelleri, yüz şekline göre

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.