Saç nasıl uzar ? Saç uzatma yöntemleri

En basitinden saç uzatma yöntemleri. Kısa saçlı bayanlar saçlarının daha hızlı uzamasını isterler. Saç nasıl uzar? Diye merak edenler saçlarına iyi bakmaları halinde saçları istedikleri gibi uzayacaktır. Saçın temiz olması ve saç köklerinin hava alması saçın uzamasını hızlandırır. Saçın uzaması için saça farklı kürler uygulanarak bu şekilde de uzaması sağlanabilir. Ama öncelikle saçların uzamasını yavaşlatan nedenlerin ve uygulamaların azaltılması veya ortadan kaldırılması gerekir. Saçlarda bulunan kırıklar saçın uzamasını yavaşlatır. Bu nedenle devamlı olarak saçların kırıklarının aldırılması gerekir. Bu şekilde saçlar daha hızlı ve istenilen şekilde uzayacaktır.

Saçların kesilmesi halinde bir süre saçlar kırılana kadar saçlar hızlı uzar. Bu durumda bayanlar ne kadar da hızlı uzuyor diyebilirler. Ama bir süre sonra saçlar kırılınca uzaması durur. Bu nedenle öncelikle bu şekilde işlem yapılması gerekir. Saç nasıl uzar? Bilmeyenler bunun için saçlarına iyi bakım yapmalıdır. Özellikle saçlarını devamlı olarak şampuan ile yıkamak yerine sadece durulamayı tercih edebilirler. Bu şekilde saçlar istedikleri nemi alacak ve bu şekilde daha da hızlı uzayacaklardır. Saçlarınız da cildiniz gibi devamlı olarak neme ihtiyaç duyar. Bu durumda saçlarınızı fön makinası ile kurutmak yerine doğal olarak kurutmanız da daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Saç nasıl uzar? Yerine saçın hangi uygulamalar sonrasında istenildiği gibi uzamaya devam edileceğine cevap bulunması gerekir.

Saç nasıl uzar? Sorusuna öncelikle saçın uzamasını durduran durumların ortadan kaldırılması gerekir. Bu şekilde farklı uygulamalara gerek kalmadan saç istenildiği şekilde uzamaya devam edecektir. Saça uygulanan farklı ürünlerde saçın zarar görmesine ve saç köklerinin zayıflamasına neden olacağından uzamasını da etkileyecek ve daha yavaş uzamasına neden olacaktır. Bu nedenle bu ürünlerin kullanımının bırakılması ya da azaltılması gerekir.

 

One thought on “Saç nasıl uzar ? Saç uzatma yöntemleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.