Saç örgü modelleri ve çeşitleri

Saç örgü modelleri. Son zamanlardaki trendler birisi hiç şüphesiz saç örgüleridir. İnternette videoları hızla yayınlan örgü modelleri bayanların çok fazla ilgisini çekmekte. Çeşit çeşit örgü modelleri ortaya çıkmakla beraber saçınız açıkken de örgü olabilir ya da topuz yaptığınızda model katmak isterseniz kullanabilirsiniz. İlkte zor gibi görünseler de eliniz alıştıktan sonra sadece keyifli hale gelecektir.

Aslında bu konu oldukça geniş çaplıdır. Çünkü son günlerde örgüyle yapılan modeller düğünlerde bir abiye eşliğinde bile kullanılıyor. O kadar çok çeşit gelişti ki özel günlerde kullanılması yadırganmıyor. Bilinen sıradan örgüleri bir daha kullanmayacaksınız. Farklı saç örgü modelleri ile tanışalım.

Örgü nasıl yapılır

Öncelikle herkesin bildiği ve bu model sayesinde diğerlerinin de türediği normal örük ile başlayalım. Üçe ayırdığınız saçınızdan sağdaki tutamı orta kısma ve sonra soldaki tutamı orta kısma geçirerek başlıyorsunuz ve bu şekilde devam ederek örüğü oluşturuyorsunuz.

İkinci bilinen modelimiz ise balık sırtı. Bunu hemen hemen her genç kız kullanmıştır. Yapımı da çok basit. Kolayca bu görünüme sahip olabilirsiniz. Üstten az bir miktar tuttuğunuz saçınızı üç tutama ayırın ve yandaki tutamları her ortaya geçirişinizde altta kalan saçlardan azar azar ilave edin. Bu görüntüye ulaşacaksınız.

Üçüncü sıraya çok beğenilen şelale örgüsünü koyduk. Söz ile anlatımı zor. Video ile veya resimlere bakarak yapabilirsiniz. Salık saçta kendini gösteren bu model özel davetlere katıldığınızda kullanılabilecek türden. Renkli saçlarda kendini daha da fazla belli ediyor.

Saç örgü modelleri arasında diğerlerine göre bir adım önde olan bir stilimiz var. Gelelim örgülerin en zarifine! Yapısıyla diğer örgülere nazaran daha kibar duran kılçık model saç örgüsüdür. Üçlü örgüden pek farkı yok. Saçınızı iki yana ayırıyorsunuz ve sağdan aldınız tutamı sola soldan aldığınız tutama sağa aktararak işleminizi bitiriyorsunuz.

HOLLANDA ORGÜSÜ: Balıksırtı ve üçlü örgünün karışımı olarak da adlandırabiliriz. Yapımı ise çok basit balıksırtı gibi başlanan saça uygulanan yöntemin tek farkı tutamı üstten değil alttan ortaya alıyoruz. Ve muhteşem HOLLANDA ORÜĞÜNÜZ hazır! Dilerseniz topuz olarak da alttan kalan saçınızı tutturabilirsiniz. Seçim sizin. Ana hattı bu yöntem olan örükleri çeşitli şekillere sokmak sizin elinizde. Anlatmakla bitmeyen modeller var.Ama sadece bir kaçının resimlerini sunarak görmenizi sağlayabiliriz.Her gün farklı örgü modeli deneyerek güzelliğinizin tadını çıkarın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.