Saç örgüsü yapımı ve örgü modelleri – yeni

Kısa olsun uzun olsun her saç tipine çok yakışan örgü saç modelleri, bu yıl yine revaçta. İster bir topuzla birlikte kullanın, ister kısa saçınıza uygulayın örgü saç modellerinin size değişik bir hava katacağı kesin. Özellikle görünümünüzü değiştirmek istiyor ama bir süre herhangi bir modelde karar kılamıyorsanız örgü saç modellerini deneyebilir, saçınızla ilgili bir karar verene kadar değişik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Özellikle genç kızların ve öğrencilerin tercihi olan uzun ve açık saça uygulanan saç örgü modelleri hem saçı daha derli toplu göstermekte hem de saçınızı toplamaktan sizi kurtarmaktadır. Saçlarınız özgürce salınırken saçınızdaki örgülerle bambaşka bir havaya bürüneceksiniz. Kendi başınıza uygulayabileceğiniz basit örgü modelleri, ayna karşısında rahatlıkla yapabileceğiniz kolay modellerdir. Uygulaması oldukça kolay ve kalıcı olan bu örgü modellerinden bazılarını aynanın karşısında tek başınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle saçınızın bir yanını örerek aşağıya sarkıtacağınız modeller sizi hiç zorlamayacaktır.

Kısa saçlarda da rahatlıkla kullanılan örgü saç modelleri, ister yandan ister üstten uygulanabilen, saçı derleyip toparlayan ve kabarmasını önleyen, özellikle çocuklarda sevimli görüntüler oluşturan kullanışlı modellerdir. Kısa saçlara üstten, yandan ya da önden arkaya doğru uygulanabilen basit modeller, kolay bozulmayıp çocuklar için de rahatlık sağlar.

Gelin saçı modellerinde kullanılan örgü saçlar çok çeşitlidir. Topuzla birlikte kullanılan örgülü modeller olduğu gibi düz açık saça uygulanan örgülü modeller, yandan tek ya da pek çok örgünün birleştiği örgülü modeller, saçla birlikte örülen modeller, yanlardan ilerleyip arkada birleşen örgülü modeller gibi pek çok örgü modeli gelin saçı modellerinde bulunmaktadır.

Bunların dışında Afrika saç modelleri denilen ince örgülerden oluşan saç modelleri de kendi içinde ayrı bir moda oluşturmakta. Afrika örgülü saç modelleri, bir sürü ince saç örgüsünden oluşmakta, kimi zaman bu örgülere küçücük boncuklar da takılmakta, kimi zaman ince örgüler birleşip daha kalın başka örgüleri oluşturmakta, kimi zaman da saç modeli rengârenk örgülerden oluşmaktadır. Genellikle genç kızlar ve cesur kadınlar tarafından kullanılan Afrika örgü saç modelleri tek başınıza altından kalkamayacağınız modellerdir ve uygulama sonrası hemen bozulmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.